Afgelopen week hadden we een workshop historisch onderzoek met Huib Akihary conservator van het Moluks Historisch Museum. Nu kan iedereen zelf de slag deze zomer met historisch onderzoek naar Kamp Wyldemerck vanaf je eigen PC of tablet.
Wist je dat ELKE Molukse familie een persoonlijk dossier bij het CAZ heeft dat nog steeds wordt bewaard in Den Haag bij het Nationaal Archief? Je kan er zelf naar op zoek (maar niet alles is toegankelijk).
Heb je de enquête al ingevuld? Zo niet doe dat dan alsnog of stuur een mailtje voor de link.
Hieronder geven we opnieuw de links naar de belangrijkste websites waar je zelf onderzoek kan doen:
- Nationaal Archief: www.nationaalarchief.n/onderzoeken Hier vind je ook het CAZ archief.
- Delpher krantenartikelen zoeken over Wyldemerck (verslavend!): www.delpher.nl
- Museum Beeld en Geluid (videobeelden): https://zoeken.beeldengeluid.nl/
- Het Geheugen: https://geheugen.delpher.nl
(Hier vind je alle foto’s die bij het Moluks Historisch Museum in archief zitten.)
Als je onderzoek doet denk er dan aan om verschillende spellingen te gebruiken om meer te vinden zoals Wyldemerck en Wyldemerk. Zorg dat je alles dat je vindt in de archieven ook in de drive zet (mail ons als je de link niet hebt gehad).
Het project heeft nu een ‘zomerreces’ tot 3 september. Dan gaan we in Museum Sophiahof het veldwerk voorbereiden van 24 en 25 september. Zet die data vast in je agenda.
En heb je de enquête al ingevuld? Zo niet doe dat dan alsnog of stuur een mail, dan sturen we je de link.
Goede zomer en tot dan!
marjolijn en Jobbe
